شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

رادیو موزیک

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

سفر به کوش آداسی

کوش آداسی که یکی از شهرهای ترکیه بوده، اخیر بیشتر از سالهای قبل به عنوان یک محل تفریحی و گردشگری مورد توجه قرار گرفته است. سفر کردن با توجه به میزان بودجه یک برنامه ریزی درست و منظم لازم دارد. بهتر است قبل از شروع این برنامه ریزی از هزینه های سفر به کوش آداسی و همچنین بهترین تور کوشی آداسی ارزان نیز مطلع شوید. با الفبای سفر همراه باشید.

واحد پول ترکیه

واحد پول کشور ترکیه لیر بوده که با نماد (₺) نشان داده می شود. (هر لیر حدود 1900 تومان است).اسکناس های رایج ترکیه می توان ۵ لیر (قهوه ای و بنفش)، ۱۰ لیر (قرمز)، ۲۰ لیر (سبز)، ۵۰ لیر (نارنجی)، ۱۰۰ لیر (آبی) و ۲۰۰ لیر (بنفش) و سکه هایی چون ۱، ۵، ۱۰، ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ کروش ترکیه را نام برد. هر لیر برابر ۱۰۰ کروش است.

تهیه لیر ترکی به دو روش صورت می گیرد:

۱- تهیه دلار در ایران تبدیل کردن آن در صرافی های وان به لیر
۲- تهیه لیر در ایران و بردن آن به ترکیه

مدارک و هزینه های قبل از سفر به کوش آداسی

هزینه های گذرنامه عبارت اند از:

۱- هزینه ۱۰۰۰ تومان بابت شناسه
۲- هزینه ۳,۷۵۰ تومان به حساب شهرداری بابت عوارض شهرداری
۳- هزینه ۷۵,۰۰۰ تومان برای خزانه داری استان بابت تعرفه صدور گذرنامه
۴- هزینه ۲۹,۳۰۰ تومان بابت خدمات دفاتر پلیس +۱۰ و هزینه پست
برای سفر به کشور ترکیه به ویزا احتیاج ندارید.

هزینه اقامت و هتل در کوش آداسی

هزینه اقامت در هتل های کوش آداسی:

هزینه اقامت در هتل ۵ ستاره: هزینه یک شب اقامت در هتل های ۵ ستاره بین ۳۵۰ تا ۸۵۰ لیر (هر لیر حدود 1900 تومان است)
هزینه اقامت در هتل ۴ ستاره: هزینه یک شب اقامت در هتل های ۴ ستاره بین ۱۵۰تا ۵۰۰ لیر
هزینه اقامت در هتل ۳ ستاره: هزینه یک شب اقامت در هتل های ۳ ستاره بین ۱۱۵ تا ۳۰۰ لیر
هزینه اقامت در هتل ۲ ستاره: هزینه یک شب اقامت در هتل های ۲ ستاره بین ۱۵۰ تا ۲۷۰ لیر
هزینه اقامت در هتل ۱ ستاره: هزینه یک شب اقامت در هتل های ۱ ستاره بین ۱۰۰ تا ۱۱۵ لیر

هزینه اقامت در هاستل کوش آداسی: هزینه یک شب اقامت در هاستل کوش آداسی حداقل حدود ۴۰ تا ۶۰ لیر می باشد.

هزینه اقامت و هتل در کوش آداسی-الفبای سفر

هزینه حمل و نقل در کوش آداسی

از جمله گزینه های حمل و نقل کوش آداسی تاکسی و اتوبوس هستند. استفاده از تاکسی در این شهر دارای قانون خاصی است؛ به طور مثال ورودی تاکسی آن برای هر نفر ۴ هزار لیر است و از ساعت ۱۲ ظهر تا ۶ عصر کرایه آن دو برابر محاسبه می‌شود.هزینه استفاده از اتوبوس نسبت به تاکسی در کوش آداسی قیمت مناسب تری دارد.

اتوبوس: هزینه استفاده از بلیط تک نفر حدود ۲ لیر است.
تاکسی: نرخ تاکسی ۴ لیر بوده و به ازای هر یک کیلومتر ۳/۵ لیر به آن افزوده می شود.

برای مشاهده ادامه مطلب اینجا کلیک کنید ..!

وی‌اس‌تی چیست

وی‌اس‌تی، سرواژه کلمات فناوری‌های استودیوی مجازی (به انگلیسی Virtual Studio Technology) است، که اولین بار توسط کمپانی اشتاینبرگ و برای نخستین ویراست‌های محیط کار صوتی دیجیتالش، کیوبیس ارائه شد. تنوع vstها به شکل جدی زیاد است اما بطور کلی می‌توان آن‌ها را تقسیم بندی نمود. یک نوع اصلی وی اس تی VST HOST نام دارد که به همین نرم‌افزارهای میزبان آهنگسازی گفته می‌شود. این دسته ارتباط و مدیریت بین تمام قسمت‌ها را انجام می دهند مثل نرم‌افزارهای FL STUDIO، CUBASE، REASON، SONAR و بسیاری دیگر. اقسام دیگر یا سازند[۱]، یا افکت الحاقی[۲] (Plug-in).

این تکنولوژی با استفاده از DSP (پردازش سیگنال دیجیتال) قادر به ضبط و ویرایش صدا و ترکیب سینتی سایزر ها، افکت‌ها و پلاگین‌ها در یک محیط کاربری آسان برای مدیریت کامل بر روی این قسمت‌ها را فراهم می‌آورد ، قبل از به وجود آمدن وی اس تی‌ها سازها به صورت آکوستیک رکورد شده و در موسیقی استفاده می شدند یا این که با استفاده از سخت افزارهای سینتی سایزر که با ویرایش فرکانس یک صدای اولیه اصوات گوناگونی ایجاد می‌کردند ، لازم به ذکر است که امروزه هم بسیاری از سازها به صورت زنده رکورد می‌شوند و وی اس تی‌ها به‌طوره 100% نمی‌توانند جای آن‌ها را بگیرند

نوع دیگر وی اس تی‌ها که در این مطلب ما بیشتر به این شاخه می پردازیم VST Plugins می‌باشند که خود از سه نوع مختلف تشکیل شده اند:

سازهای مجازی که دارای بانک صداهایی می‌باشند که از قبل رکورد شده یا با استفاده از سینتی سایزر مجازی تولید صدا را انجام می دهند که مخفف این نوع VSTI می‌باشد ، مثال برای ساز پیانو VSTI پیانو نیز وجود دارد که با رکورد گیری از تمام نت‌ها ، شدت فشار به صفحه کلید ، افکت‌ها در محیط‌های مختلف و گزینه‌های دیگر یک بانک صدا به وجود می‌آید که در یک محیط کاربری قابل استفاده می‌باشد ، این بانک صداها بسته به نوع تولید می‌توانند دارای محیط نرم‌افزاری جداگانه باشند یا اینکه تحت پلیرهای گوناگون تولید شوند که یکی از معروفترین و پرکاربردترین پلیرها KONTAKT PLAYER می‌باشد. سینتی سایزرهای نرم‌افزاری همان سینتی سایزرهای قدیمی سخت افزاری می‌باشند با تکنولوژی بسیار پیشرفته تر و امروزی تر که با استفاده از یک صدای اولیه که معمولاً بیس می‌باشد یا یک صدای دیگر اصوات گوناگونی ایجاد می‌کنند و معمولاً شرکت‌های تولیدکنندهٔ این نوع وی اس تی‌ها بسیاری Presetsهای آماده را به‌طوره پیش فرض برای استفاده قرار می دهند ، برای این نوع وی اس تی‌ها می‌توان MASSIVE ، SERUM ، sylenth1 را مثال زد

افکت‌های مجازی می‌باشند که ویرایش‌های مختلفی بر روی صدا انجام می دهند از جمله افکت‌های Reverb ، EQ ، Delay و وی اس تی‌های مخصوص مسترینگ آهنگ مثل OZONE.

پردازش بر روی میدیها با استفاده از تکنولوژی صفر و یک مانند Transpose.

منبع : ویکی پدیا

منبع 2 : دانلود وی اس تی از بیتستان

آتلیه عکاسی کودک

از بارزترین خصوصیات یک آتلیه عکاسی کودک حرفه ای برخورد خوب و صبورانه ی کارکنانش است . جدا از آن آتلیه کودک باید دکوراسیون و اکسسوری های مناسب و مد روز داشته باشد تا بتواند عکاسی کودک جذاب و فضایی صمیمی داشته باشد و اینگونه است که همیشه میتواند روی بورس باشد و مشتری های پایه ثابت داشته باشد .

عکاسی کودک و ثبت لحظات کودکی این کوچولوهای شیرین از دسته کارهایی است که امروزه بسیاری از والدین مشتاق به انجام دادنش هستند .


اما برای این کار ابتدا باید آتلیه کودک مناسب را پیدا بکنید .


آتلیه کودک


عکاسی کودک کار دشوار و چالش برانگیزی است که هرکسی توانایی انجام دادن آن را ندارد .

در عکاسی کودک شما باید حال و هوای کودک را عوض کنید .. انرژی مثبت به او بدهید و فضا را شاد و نشاط آور کنید تا لبخند بر لبان او بنشیند .. اینگونه است که میتوانید عکاسی کودک خوب و موفقی را داشته باشید .

فضای آتلیه کودک باید به گونه ای باشد که کودکان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و احساس صمیمیت داشته باشند تا بتوانند اون روی شیرین و شیطون خودشان را نشان دهند .

عکاس کودک باید بتواند در طی روند عکاسی کودک خوشحالی و شادی را در چهره کودک نمایان سازد .در غیر این صورت اگر عکاس نتواند این حالت را در چهره کودک ایجاد کند ، کودک در طول عکاسی کودک چهره ای توهم و غمگین خواهد داشت و هیچ پدر و مادری این را دوست ندارند .


ویژگی های یک آتلیه کودک


یک آتلیه کودک حرفه ای و تخصصی باید تمامی وسایل ، دکور و اکسسوری های به روز دنیا و مورد نیاز عکاسی کودک را داشته باشد تا به این طریق بتوان سشن های مناسبی برای عکاسی کودک داشت .

فضای آتلیه کودک باید شاداب و پر نشاط باشد و به گونه ای باشد که کودک در آن کاملا احساس امنیت و آرامش داشته باشد . اینگونه خواهد بود که عکاس عکاسی کودک خوبی خواهد داشت .

عکاس نباید به کودک امر و نهی کند و با او دستوری صحبت کند .

بلکه باید بتواند به گونه ای با کودک دوست شود که کودک با او احساس راحتی و صمیمیت کند و اینگونه با میل و رغبت خودش کارهایی که به او میگویید را انجام دهد .

از کودکان خواهش کنید .. دستور ندهید !

اینگونه آنها میتوانند بسیار طبیعی تر ژست بگیرند و سوژه ی خوبی برای عکاسی کودک شما باشند .

درمورد دکورها از آنها سوال کنید و سعی کنید اگر امکانش هست از دکور مورد علاقه ی او استفاده کنید تا اینگونه حس بهتری نسبت به شما پیدا کند و بیشتر حرفتان را گوش بدهد .

یادتان باشد در عکاسی کودک همیشه باید صبور باشید و هر روزه توانایی تان در برقراری ارتباط با این موجودات شیرین را تقویت کنید و افزایش دهید .

اینگونه میتوانید در کارتان در آتلیه کودک موفق باشید و پیشرفت کنید .


یک آتلیه کودک خوب و حرفه ای باید نور مناسب و تنظیمات خوبی در این زمینه داشته باشد چرا که از اصلی ترین نکات عکاسی کودک همین تنظیم بودن نور است .

منبع

درمان گیاهی استرس

درباره سنبل‌الطیب (علف گربه) اظهار کرد: این گیاه طبع (مزاج) گرم و خشک و به سمت معتدل دارد و بیشترین قسمت مورد استفاده این گیاه ریشه آن است.

وی بیان کرد: والرین از قوی‌ترین ترکیبات آرام‌بخش موجود در سنبل‌اطیب است، از این گیاه برای تسکین درد و درمان بیماری‌هایی مانند اضطراب، تشنج و سردردهای میگرنی استفاده می‌شود؛ مصرف سنبل‌الطیب برای افرادی که دچار بی‌خوابی هستند نیز مفید هست.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: سنبل‌الطیب اختلالات قاعدگی و یائسگی را رفع می‌کند، این گیاه به علت داشتن منگنز نقش موثری در درمان سفیدی مو دارد.

عظمایی تاکید کرد: گیاهانی مانند گل‌گاوزبان، سنبل‌الطیب و بادرنجبویه تاثیر بسزایی در مقابله با اضطراب، استرس، هیجانات قلبی،‌ بی‌خوابی و خواب‌های آشفته دارد.

اضطراب چیست؟

وی تصریح کرد: اضطراب احساس طبیعی در افراد است که هر شخصی در شرایطی از زندگی آن را تجربه می‌کند، اضطراب یا تشویش عبارت است از احساس ناخوشایند و مبهم همراه با هراس و نگرانی با منشا ناشناخته که به سراغ فرد می‌آید.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: در اضطراب فرد اطمینان ندارد و دچار احساس درماندگی و برانگیختن‌ فزیولوژیکی‌ (جسمانی) می‌شود؛ بروز مجدد موقعیت‌هایی که در گذشته استرس‌زا بوده‌اند یا در آنها فرد دچار آسیب‌ شده است اضطراب و استرس را در افراد ایجاد می‌کند.

عظمایی اظهار کرد: همه افراد در زندگی خود دچار اضطراب می‌شوند که عادی است ولی اضطراب شدید و مزمن غیرعادی محسوب می‌شود. طبق تحقیقات صورت گرفته اضطراب در زنان، طبقات کم‌درآمد جامعه و سالمندان نسبت به افراد دیگر بیشتر است.

وی بیان کرد:‌ اضطراب شامل ۲ نوع مثبت و منفی است، اضطراب مثبت مانند اضطراب زمان ازدواج و اضطراب منفی مانند نگرانی از بیمار شدن خود یا فرزندان یا ترس از مرگ آشنایان است.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره علائم اضطراب گفت: از جمله علائم اضطراب می‌توان به تپش قلب، بی‌قراری، خستگی، بی‌خوابی، تنگی نفس و اختلال در تمرکز و حافظه اشاره کرد؛ در اضطراب شدید و مزمن فرد احساس تنگی و فشردگی در قفسه سینه دارد از دیگر علائم اضطراب شدید و مزمن می‌توان به تپش قلب شدید، تعریق، لرزش، سرگیجه و از دست دادن تعادل اشاره کرد.

روش‌های درمان اضطراب و استرس

عظمایی درباره درمان اضطراب و استرس تاکید کرد: برخی از موارد اضطراب شدید نیستند و بیماری محسوب نمی‌شوند بنابراین فرد می‌تواند بدون نیاز پزشک آن را درمان کند، به این موارد اضطراب طبیعی می‌گویند که فرد می‌تواند این اضطراب را به خوبی کنترل و برطرف کند. از اضطراب‌های طبیعی می‌توان به اضطراب امتحان اشاره کرد.

وی تصریح کرد: افراد می‌توانند اضطراب طبیعی را با روش‌هایی مانند دوش گرفتن یا استحمام کردن، تنفس عمیق، صحبت کردن با شخص مورد اعتماد و استراحت در اتاق نسبتاً تاریک کنترل کنند ولی اشخاصی که اضطراب شدید و مزمن دارند مانند افراد دچار فوبیا ( ترس‌های مرضی) باید به روانشناس یا روانپزشک مراجعه کنند. از انواع فوبیا می‌توان به ترس از آسانسور، ارتفاع و محیط‌های بسته اشاره کرد.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: گیاهان دارویی زیادی وجود دارند که برای کنترل و درمان اضطراب، استرس، هیجانات عصبی، تپش قلب، سردرد، بی‌خوابی و خواب‌های آشفته استفاده می‌شوند که از جمله این گیاهان می‌توان به سنبل‌الطیب، گل گاو زبان، بادرنجبویه، اسطوخودوس، به‌لیمو و هوفاریقون اشاره کرد.

خواص گل‌گاوزبان

عظمایی تاکید کرد: گل‌گاو زبان طبع گرم وخشک دارد، این گیاه مقوی روح و اعضای رئیسه بدن (قلب، کبد و مغز) است، گل‌گاو زبان حواس پنج‌گانه انسان را تقویت می‌کند. این گیاه یبوست را رفع، کیسه صفرا را باز و اخلاط سوخته سوداوی را از معده خارج می‌کند.

وی تصریح کرد: دَم‌کرده گل گاو زبان برای بیماری‌هایی مانند مننژیت، مالیخولیا، جنون و حواس‌پرتی مفید است، دَم‌کرده این گیاه با سنبل‌الطیب نشاط آور است، دلهره و وحشت را از بین می‌برد و غم و غصه را کم می‌کند. افرادی که با خودشان صحبت می‌کنند می‌توانند از دَم ‌کرده گل‌ گاو زبان استفاده کنند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: گل‌ گاو زبان برای بهبود وسواس فکری، تنگی نفس و درد گلو مفید است؛ این گیاه همچنین رنگ چهره را باز می‌کند؛ افرادی که دچار بی‌خوابی و خواب‌های آشفته هستند باید دَم‌کرده گل‌ گاو زبان را میل کنند.

عظمایی اظهار کرد: گل‌گاو زبان باعث افزایش فشار خون می‌شود به همین علت بهتر است افراد آن را همراه با سنبل‌الطیب یا چای ترش مصرف کنند. گل‌گاو زبان نباید جوشانده شود.

وی یادآور شد: استفاده بیش از حد و خودسرانه داروهای گیاهی آرامش‌بخش بر سیستم عصبی مرکزی اثر منفی می‌گذارد، افرادی که از داروهای شیمیایی مانند خواب‌آورها، آرامش‌بخش‌ها، ضد اضطراب‌ها و آنتی‌هیستامین‌ها استفاده می‌کنند نباید همزمان با داروهای شیمیایی داروهای گیاهی آرام‌بخش را مصرف کنند، زیرا در این صورت اثر داروهای شیمیایی افزایش پیدا می‌کند، بنابراین باید بین مصرف داروهای شیمیایی با درمان گیاهی استرس آرام‌بخش ۲ تا سه ساعت فاصله باشد.

منبع : yjc.ir

اپلیکیشن استعلام خلافی

بررسی اپلیکیشن فرمون ؛ استعلام خلافی خودرو هوشمند

اپلیکیشن استعلام خلافی خودرو توسعه داده شده است. به علاوه در فرمون امکانات بیشتری برای سهولت کار با خودرو نیز تعبیه شده است. فرمون فراتر از یک اپلیکیشن خلافی خوردو است.

برای پرداخت خلافی و جریمه‌های خودرو خود راه‌های زیادی دارید. اما می‌توانید تنها با استفاده از اسمارت‌فون خود این کار را با سهولت و سرعت بیشتری انجام دهید. هرچند پرداخت در نهایت از جیب شماست و آنطورها هم آسان نیست. با استفاده از اپلیکیشن فرمون می‌توانید به شیوه‌ای هوشمند خلافی خودرو خود را استعلام و پرداخت کنید.

با استفاده از اپلیکیشن‌های دیگری نیز می‌توانید استعلام و پرداخت خلافی خودرو خود را انجام دهید. از جمله سایر این اپلیکیشن‌ها می‌توان به پیام‌رسان بله متعلق به بانک مرکزی و اپ‌های ۷۲۴ و آپ (UP) اشاره کرد. هر سه این موارد اپلیکیشن‌های مالی هستند و امکانات دیگری نظیر کارت به کارت، پرداخت قبض و … را نیز دارند. اما اپلیکیشنی که قرار است در این مطلب به بررسی و نقد آن بپردازیم، تنها مخصوص خلافی خودرو نیست و به طور کامل یک خودرو را پوشش می‌دهد.

برای دانلود اپلیکیشن فرمون می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید. این اپلیکیشن در کافه‌بازار بیش از ۲۰۰ هزار مرتبه و در گوگل‌پلی بیش از ۵۰ هزار مرتبه دریافت شده است. به علاوه کانال تلگرامی مربوط به این اپ بیش از ۷ هزار نفر عضو دارد. بنابراین به نظر می‌رسد کار خود را به خوبی انجام می‌دهد. هرچند تاکنون نسخه IOS آن عرضه نشده است. این اپلیکیشن که توسط گروه Vivatell توسعه داده شده، برنده جایزه بخش مردمی جشنواره وب و موبایل ۹۶ شده است.

دانلود اپلیکیشن farmooon از کافه‌بازار | دانلود اپلیکیشن farmooon از گوگل‌پلی

بررسی اپلیکیشن فرمون ؛ فرمان خودرو خود را به دست فرمون بسپارید!

با استفاده از اپلیکیشن فرمون نه تنها می‌توانید خلافی خودرو خود را استعلام بگیرید و پرداخت کنید، بلکه می‌توانید نمره منفی خودرو را استعلام کنید، از قیمت روز آن باخبر شده و از قابلیت پلاک‌یاب آن استفاده کنید. پرداخت جریمه خودرو به صورت آنلاین و با اتصال به سایت پلیس راهور ناجا انجام می‌شود.

برای سهولت در پرداخت خلافی می‌توانید از بارکدخوان استفاده کنید. امکان دریافت خلافی خودرو به صورت تک مرحله ای وجود دارد. در اپ فرمون جزئیات دقیق هرکدام از جریمه‌های خود را می‌توانید مشاهده کنید. همچنین جداول میزان جریمه‌های تخلفات رانندگی و نمرات منفی نیز مورد خوبی برای بررسی است. یک قابلیت جالب که در این برنامه گنجانده شده، تعیین سرعت دلخواه برای نمایش هشدار سرعت مجاز است.

اپلیکیشن فرمون
اپ فرمون اپلیکیشنی است برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو و بسیاری از موارد دیگر مربوط به خودرو. (اعتبار : اسکرین‌شات)
مشاهده دوربین های کنترل سرعت، کنترل ترافیک، دوربین های زوج و فرد در نقشه، سیستم هشدار سرعت غیر مجاز، دوربین زوج و فرد و طرح ترافیک، نمایش سرعت آنی ماشین در حال حرکت با استفاده از GPS، پلاک یاب، ذخیره شماره خودرو و گواهینامه و استعلام و خرید بیمه شخص ثالث از دیگر امکانات اپلیکیشن فرمون است. به طور کلی هیچ کنش مرتبط با خودرویی از قلم توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن نیافته است. با این حال پیشنهاد می‌کنیم برای زمان تاریخ خلافی خودرو یک هشدار (آلارم) وجود داشته باشد.

در بخش پرسش‌های متداول سایت فرمون چند مورد جالب توجه هست:

آیا استعلام لیست خلافی ماشین از طریق پلیس+۱۰ ، اینترنت و پیامک و اپلیکیشن یکسان است؟ و اگر متفاوت است کدامیک بروزتر و کاملتر است؟

استعلام خلافی از طریق پلیس +۱۰ نسبت به سایر روشها به روزتر و کامل تر است اما با پرداخت هزینه ۲۸ هزارتومان انجام می‌شود . در استعلام خلافی خودرو از طریق پیامک نیز، محل و نوع تخلف مشخص نمی‌شود. استعلام خلافی خودرو از طریق اپلیکیشن و سایت یکسان است و اطلاعات آن با فاصله دو هفته ای به روز می شود. جز در موارد انتقال سند و برای صفر کردن خلافی، لزومی به استعلام خلافی از طریق پلیس+۱۰ نیست.

تردد افرادی که در محدوده طرح ترافیک ساکن هستند چگونه است؟

در سال ۱۳۹۷ ساکنان محدوده طرح مجازند به‌طور رایگان و بدون پرداخت هزینه، در دو ساعت ابتدایی طرح از محدوده خارج شوند و در دو ساعات پایانی اجرای طرح به محل سکونت خود بازگردند. بهره‌مندی از این امتیاز ویژه، تنها در صورتی مجاز شناخته می‌شود که خودروی ساکنان محدوده طرح تا قبل از ساعت ۸:۳۰ صبح فقط برای یک بار از محدوده خارج شود، همچنین برای عصر آن روز بعد از ساعت ۱۷ یک بار به محدوده طرح ترافیک وارد شود.

بدیهی است ساکنان در صورت تردد در بین این دو ساعت، باید همانند دیگر شهروندان، عوارض پرداخت کنند. متقاضیان استفاده از امتیاز سکونت در طرح، پس از آنکه همانند دیگر شهروندان مشخصات شخصی و اطلاعات خودروی خود را در سامانه my.tehran.ir ثبت کردند، نشانی محل سکونت خود را نیز در این سامانه وارد می‌کنند.

علاوه بر این برای اطلاع از نحوه اعتراض به خلافی خودرو و جریمه های رانندگی ، نحوه استعلام و پرداخت خلافی موتورسیکلت ، تفاوت انواع قبض های جریمه ، انواع روشهای پرداخت خلافی خودرو ، روشهای اعتراض به خلافی خودرو و کم کردن خلافی و در نهایت برای مشاهده جدول لیست نمره منفی گواهینامه و برای اطلاع از نحوه استعلام و اعتراض به نمره منفی گواهینامه می‌توانید از این برنامه کمک بگیرید.

نحوه استفاده از اپلیکیشن فرمون ؛ چگونگی پرداخت خلافی خودرو به صورت آنلاین

در صفحه نخست اپلیکیشن فرمون سه مورد از کاربردی‌ترین استعلام‌های مرتبط با خودرو وجود دارند: استعلام خلافی (وارد کردن کد ۸ رقمی)، استعلام نمره منفی (شماره ۱۰ رقمی گواهینامه) و استعلام تصادفات (شماره ۱۷ رقمی vin خودرو). این اپلیکیشن بسیار کاربردی است و بهترین ویژگی‌های آن به قرار زیر است:

  • پرداخت آسان و بدون مشکل: با استفاده از اپلیکیشن فرمون می‌توانید به راحتی خلافی خودرو خود را پرداخت کنید. روشهای آسان پرداخت در اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا در سریعترین زمان خلافی خود را پرداخت کنید.
  • چیزی فراتر از استعلام خلافی: اضافه شدن ویژگی قیمت گذاری خودرو از جمله امکانات اضافه شده به فرمون برای بهبود رضایت کاربران شده است. در ادامه با ویژگی‌ها و امکانات دیگر این اپ آشنا خواهید شد و به این مهم پی خواهید برد.
  • رابط کاربری مناسب: اپ فرمون ظاهر مناسب و کارایی بالایی دارد تا کاربر بتواند با سهولت بیشتری به امور مربوط به خودروی خود بپردازد.
سایر امکانات موجود در اپلیکیشن فرمون را می‌توان در فهرست کشویی (سه خط سمت راست بالا) مشاهده کرد. در ادامه یک به یک این موارد را بررسی می‌کنیم :

قیمت‌گذاری خودرو: در این بخش با وارد کردن مشخصات خودرو اعم از سازنده، مدل، سال و تنوع مدل، رنگ، کلومتر کارکرده، مانده از بیمه، تخفیف بیمه، قطعات‌های رنگ‌آمیری شده و قطعات تعویض شده، می‌توانید آستانه بالا و پایین قیمت کارشناسی و قیمت کارشناسی بهینه را مشاهده کنید.

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث: در این قسمت با وارد کردن نام سازنده خودرو، مدل خودرو و سال عدم خسارت، می‌توانید از قیمت بیمه شخص ثالث مربوطه مطلع شوید و حتی با استفاده از پیشنهاداتی همراه با تخفیف به صورت آنلاین آن را خریداری کنید.

سرعت سنج: با فعال‌سازی لوکیشن اسمارت‌فون خود و نیز می‌تواند سرعت لحظه‌ای خود را به طور آنلاین مشاهده کنید. به علاوه می‌توانید هشدار آن را روشن و مسیری که درحال عبور از آن هستید را انتخاب کنید تا بدین‌وسیله هنگام عبور از سرعت غیرمجاز به شما هشدار داده شود.

استعلام خلافی آنلاین
قیمت‌گذاری خودرو، استعلام بیمه شخص ثالث و سرعت سنج سه مورد از کاربردی‌ترین امکانات موجود در فرمون است. (اعتبار : اسکرین‌شات)
دوربین کنترل ترافیک: در این قسمت بخش‌های از جاده‌های مختلف که تحت نظارت دوربین کنترل ترافیک قرار دارند روی نقشه نشان داده شده است. به علاوه می‌توانید با روشن کردن لوکیشن گوشی و تنظیمات هشدار اپلیکیشن هنگام ورود به محدوده کنترل ترافیک از اپلیکیشن بخواهید تا به شما هشدار دهد.

پلاک‌یاب: حتما تاکنون تلاش‌ کرده‌اید که با استفاده از شماره پلاک یک خودرو بخواهید به این موضوع پی ببرید که پلاک آن به کجا تعلق دارد. با وارد کردن دو رقم اول سمت راست هر پلاک (ایران …) فهرستی نمایش داده می‌شود که در آن حروف متعلق به هر شهر را نمایش می‌دهد.

دوربین کنترل ترافیک
با استفاده از بخش کنترل ترافیک اپلیکیشن می‌توایند از روی نقظه مناطق تحت پوشش را شناسایی کنید. همچنین در بخش پلاک‌یاب می‌توانید اطلاعاتی در مورد پلاک‌های مختلف ماشین‌ها بیابید. (اعتبار : اسکرین‌شات)
جدول نمره منفی: با انتخاب این مورد ۲۰ مورد از عناوین تخلفات رانندگی به همراه نمره منفی که برای وسیله نقلیه شخصی و سنگین لحاظ می‌شود، آورده شده است.

جدول تخلفات رانندگی: در این جدول که آخرین مورد منوی کشویی اپلیکیشن فرمون است، ۱۷۱ تخلف رانندگی ذکر شده است. جریمه‌های مربوط به هر یک از این تخلفات برای کلان شهر‌ها، سایر شهر‌ها و روستاها به تفکیک آورده شده است.

منبع : https://techrato.com/2018/07/29/all-about-farmoon-app