شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

رادیو موزیک

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

فاکتور فروش

عصر،عصر دیجیتاله

دیگه کسی بلند نمیشه از این سر شهر توی ترافیک و شلوغی و دود بره اون سرشهرکه یه کار ساده رو انجام بده.این روزا همه چی جایگزین اینترنتی پیدا کرده.شما میتونید با چند کلیک ساده و کوتاه چیزی که لازم دارید از سایت ها سفارش بدید و دم خونتون تحویل بگیرید اونم با فاکتور فروش.این شامل همه چیز میشه .البته این به نفع فروشنده ها هم هست که دیگه نیازی ندارن حتما برای فروش محصولاتشون جای خاصی داشته باشن و میتونن محصولاتشون رو با پیک یا پست برای مشتری هاشون ارسال کنند

.اما اگراون محصول مشکلی داشت ما چیکارمیتونیم یکنیم ؟

اصلا چطوری میتونیم ثابت کنیم اون محصول رو از اون خریدیم ؟

چطوری میتونیم به فروشنده اعتماد کنیم ؟

طبیعتا خرید و فروش و کسب وکار هم یه قوانینی داره که دوطرف بهم اعتماد کنند.در این صورت فروشنده به عنوان صاحب اولیه کالا برای اینکه ثابت کنه اون جنس رو فروخته باید نوشته ای مکتوب رو تحت عنوان فاکتور برای خریدار صادر کنه که رسما ثابت بشه اون محصول توسط مشتری خریداری شده.

اما فاکتور چیست؟؟

فاکتور یک برگه و یا به بیان بهتر یک سند تجارتی هستش که فروشنده کالا و یاخدمات براساس خدمت و یا کالای فروخته شده صادر میکنه وبا ثبت تعداد و نوع محصول یا خدمات و قیمت به مشتری تحویل میده در واقع فاکتور یه گواهی رسمی که ثابت میکنه این محصول توسط فروشنده به فروش رسیده و خریدار در قبال پرداخت وجه کالا و یا خدمات را تحویل گرفته است. نکات کلیدی در طراحی فاکتورهای فروش فاکتور یا همان صورتحساب فروش ، یک برگه است که توش نام محصول خریداری شده به همراه تعداد و قیمت آن نوشته میشه به طور کلی بخشهای اصلی که طراحی فاکتور را تشکیل میدن باید شامل این موارد باشه : نام فروشگاه ،نام خریدار ،نام محصول خریداری شده ،تعداد محصول خریداری شده ،قیمت تکی محصول ،قیمت جمع کل محصولات ،تاریخ فروش.پس در نتیجه فاکتور یک اصل سند تجاری معتبره که میتونه قابلیت پیگیری هم داشته باشه

صاحبان کسر و کار میدونند یک فاکتور چقدر مهمه و قطعا بهترین چاپ خانه رو برای امور چاپی خودشون انتخاب میکنند. معمولا صاحبان مشاغل برای اینکار به دفاتر تبلیغاتی مراجعه میکنند و در خواست یه فاکتور فروش میکنند .طبیعی که صاحبان کسب و کار مایل به استفاده از طرح های تکراری نیستند و یک طرح اختصاصی داشته باشند .اگر فاکتور اختصاصی نیاز داریم و اعتبار کسب و کارمون بین رقبای تجاریمون برامون مهمه نیاز به یک سربرگ داریم

حالا سوال اینجاست که سربرگ فاکتور چیست؟؟

یک فاکتور بخش های مختلفی داره که یکی ازآن قسمت ها ، سربرگ نام داره. در سربرگ یک فاکتور ،مولفه های زیادی چاپ میشند.. شما می توانید طبق سلیقه خودتون این مولفه ها و همچنین نحوه ی چیدمان آن ها در کنار هم را طراحی کنید. فاکتور یک سند رسمی است و باید تا جایی که میشه باید رسمی طراحی بشه بنابر این ، هرچندمشکلی نیست ، ولی سعی کنید هر چیزی را در سربرگ فاکتوردرج نکنید .
سربرگ ها بخاطر اینکه نشان رسمی شرکت یا مجموعه کسب و کار رو دارند ، جزو اوراق رسمی و مهم هستند.روی سربرگ میتونیم اسم مجموعه ،لوگو یا احتمالا شعار تبلیغاتیمون رو بنویسیم .البته نباید یادمون بره که شماره تلفن ها و راه های ارتباط با مجموعه رو توی قسمت خوب سربرگ با فونت و اندازه مناسب درج کنیم .حتی اگر حرفه ای باشیم خودمون میتونیم با نرم افزار یه سربرگ طراحی کنیم . یا اگرکه نه این کار رو به متخصصش بسپاریم.

بعدازدغدغه سربرگ و دیزاین نوبت چاپ فاکتوره .برای اینکار میتونیم بریم به مراکز چاپ مثل بهارستان(تهران) و دسته فاکتور سفارش بدیم که واضحه اصلا از نظر زمان و هزینه به صرفه نیست .

براتون یه خبر خوب داریم !

خبر خوب اینکه یه سایت تخصصی هست که درخواست ها وسفارشات رو با چند کلیک ساده و کوتاه انجام میده و اصلا نیازی نیست که به صورت حضوری مراجعه کنید

چاپ متین با تجربه طولانی در امور چاپی و تخصص توی حوزه چاپ سفارش آنلاین چاپ فاکتور هم داره و این برای صاحبان کسب و کاری که وقت و هزینشون براشون اولویته میتونه خیلی عالی باشه

برای سفارش میتونیم به ادرس www.chapematin.ir مراجعه کنیم و به قسمت سفارش آنلاین وارد بشیم و فاکتور خودمون رو به صورت آنلاین به راحتی با انتخاب فرم سفارش ،عنوان سفارش ،ابعاد و تیتراژ سفارش و همچنین کارهای تکمیلی و کار های صحافی سفارش بدیم.
تو این صفحه میتونیم برای فاکتورمون شماره سریال هم سفارش بدیم

در اخر کافیه طراحی سربرگ رو ارسال کنیم یا میتونیم با مسئول این مجموعه هماهنگ کنیم و ازشون درخواست سفارش طراحی فاکتور بدیم . درخواستمون رو ثبت کنیم و بعدش به صفحه پرداخت راهنمایی میشیم و تبریک میگم بعد از پرداخت کار ما تموم شده

حالا باید منتظر پیامک اتمام کار بمونیم و سفارشمون رو درمحل کارمون تحویل میگیریم

به همین راحتی با کمترین هزینه و اتلاف وقت

چگونگی اجرای طرح جابربن‌حیان


به گزارش بانک فایل پژوهشی معلمان: طرح جابربن‌حیان در قالب پروژه‌های کتبی و دست‌سازه و همچنین آزمایش و یا نمایش علمی‌قابل ارائه است. دانش‌آموزان گرامی‌می‌توانند به کمک معلمان خود برای ایجاد نمونه‌ی طرح جابربن‌حیان در ابتدا عنوان طرح را انتخاب کنند و پس از انتخاب عنوان طرح می‌توانند به سایت‌های مختلفی که الگوهای برتر طرح جابربن‌حیان را در خود دارند، مراجعه کنند و نسبت به دانلود طرح جابر از این سایت‌ها اقدام کنند. پس از دانلود نمونه‌ی طرح‌های جابربن‌حیان و الگو برداری از آن اقدام کنند. در خلال طرح و پروژه می‌توانند دفتری به عنوان دفتر کارنما تهیه کرده و کلیه مراحل طرح ریزی، پیاده‌سازی و اجرای طرح جابربن‌حیان را در آن دفتر ثبت کنند. هر چه دانش‌آموزان بتوانند نسبت به اجرای طرح و پروژه‌های خلاقانه و نو اهتمام ورزند شانس آنها برای پیروزی در میدان رقابت نسبت به رقبایشان بیشتر است؛ چرا که داوران جشنواره بیشتر به طرح‌ها و پروژه‌هایی بها می‌دهند که نوآورانه و خلاقانه تهیه و تولید شده باشند.

چگونگی اجرای طرح جابربن‌حیان

دانش آموزان می‌توانند از پروژه‌هایی که در سال‌های گذشته حائز مقام شده‌اند و جزو نمونه‌های برتر کشوری طرح جابربن‌حیان هستند، کمک بگیرند. کمک گرفتن از این طرح‌ها و پروژه‌ها به این معنا نیست که این پروژه‌ها را کپی کنند؛ بلکه به آن معناست که با مهندسی معکوس سعی کنند علت ایجاد پروژه و همچنین بازار و نیاز روز آن و فناوری‌های بکار رفته در آن را بسنجند و در همان راستا اقدام به تهیه طرح و پروژه‌هایی کنند که متناسب با نیاز کاربران و صد البته متناسب با علایق مردم باشد.

دانش آموزان با این روش می‌توانند به نیاز کاربران و دنیای پیرامون پاسخ متناسب داده و تحسین داوران را بر انگیزند. آنچه در رابطه با آزمایش طرح جابربن‌حیان مطرح است اینکه در آزمایش بهتر است از تکرار بیهوده و مکررات بپرهیزند. در واقع باید آزمایش‌هایی را به مرحله‌ی اجرا درآورند که در کتب درسی عینا تکرار نشده باشد؛ چرا که بحث و هدف اصلی ابداع و نوآوری است نه تکرار مکررات. آنها می‌توانند نمونه آزمایش‌هایی را که در سال‌های گذشته در راستای طرح جابربن‌حیان صورت گرفته مشاهده کرده و پس از مشاهده‌ی نمونه‌ها در راستای فعالیت‌های مورد نظر آزمایش‌های جدیدی را ترتیب دهند.

دفتر کارنمای طرح جابربن‌حیان

دفتر کارنمای طرح جابر چیز عجیب و غریبی نیست. این دفتر در واقع ثبت وقایع پیش آمده در خلال طرح جابربن‌حیان است که در طول پروژه باید ثبت شوند. این دفتر چیزی به غیر از تابلوی نمایش است و فقط در رابطه با توصیف رخدادهای بوجود آمده و مشکلات و چالش‌های اجرای طرح و پروژه است و در رابطه با همه‌ی انواع طرح جابربن‌حیان کاربرد دارد. دفتر کارنمای طرح جابر کمک شایانی به بازدیدکنندگان و داوران می‌کند که بفهمند پروژه‌ی حاضر تا چه میزان مشکلات و چالش داشته است و چگونه مجریان طرح توانسته‌اند بر همه‌ی مشکلات فائق آمده و طرح را اجرا کنند.

منبع : akhbarrasmi

حذف اکانت تلگرام

به صورت پیش فرض گزینه حذف اکانت در مسنجر تلگرام یا به معنای دیگر دیلیت اکانت تلگرام وجود ندارد برای پاک کردن حساب خود شما باید وارد سایت حذف اکانت و اقدام به پاک کردن حساب خود کنید برای دیلیت حساب خود در مسنجر با ما همراه شوید .

توجه که با دیلیت کردن حساب خود تمام چت ها و گروه ها برای خود شما پاک می شود همچنین تمام چت های شما در برنامه پاک خواهد شد . در صورتی که شما از برنامهlOG OUT کنید و مجدد وارد برنامه شوید هیچ چت یا گروهی پاک نخواهد شد .

برای وارد کردن رمز ارسال شده برای شما دقت کنید که باید رمز را با دقت وارد کنید یعنی عبارت A با a تفاوت دارد وا در صورتی که حروف با حرف بزرگ نوشته شده اند باید حتما با حرف بزرگ وارد کنید .

در صورتی که چندین بار پشت سر هم شما شماره خود را وارد کنید . کد ارسالی را به اشتباه وارد کنید چند ساعت شماره مورد نظر بلاک می شود و برای انجام دوبار کار شما باید چند ساعت صبر کرده و مجدد این کار را انجام دهید . بهتر است کد ارسال شده را کپی کنید و در کادر مورد نظر وارد کنید تا دچار مشکل نشوید .

حذف اکانت تلگرام یا موبوگرام یا سایر نسخه ها با یکدیگر تفاوت ندارد و مراحل تمام آنها به صورت زیر انجام میشود

مراحل دیلیت اکانت:

my.telegram.org/deactivate

آموزش ساخت لینک برای گروه تلگرام Telegram

یک رمز برای شما در مسنجر تلگرام ارسال میشود که باید در کادر Password وارد کنید و گزینه Sing in را انتخاب کنید

آموزش ساخت لینک برای گروه تلگرام Telegram

در صفحه جدید باز شده گزینه Deactivate account را انتخاب کنید

آموزش ساخت لینک برای گروه تلگرام Telegram

در صفحه جدید باز شده گزینه گزینه Done را انتخاب کنید

آموزش ساخت لینک برای گروه تلگرام Telegram

در آخر هم گزینه قرمز رنگ Yes, delete my account را انتخاب کنید تا حساب شما حذف شود .


آموزش ساخت لینک برای گروه تلگرام Telegram

منبع : براتو

به کدام شهر مالزی سفر کنیم؟

به کدام شهر مالزی سفر کنیم؟

کوآلالامپور


شهر کوآلالامپور یکی از زیباترین شهرهای مالزی و پایتخت همیشه فعال آن می باشد. کوالالامپور به "شهر آسمان خراش ها" معروف است و به سه منطقه اصلی به نام مثلث طلایی مالزی تقسیم می شود که به نام های منطقه بوکیت بینتانگ (Bukit Bintang)، منطقه کی ال سی سی (KLCC)، چیتاتوون (Chinatown) می باشند. برج های دوقلوی پتروناس در منطقه کی ال قرار دارد.

کوآلالامپور

پنانگ


به جرات می توان گفت که هیچ شهری در شرق دارای تنوع جاذبه های گردشگری و قومیت های مختلف نیست. شهر پنانگ مالزی در مرز آسیا و اروپا قرار دارد. جزیره پینانگ توسط انگلیسی ها در سال 1786 میلادی به عنوان اولین بندر تجاری در شرق انتخاب شد و همین امر باعث شد تا مهمترین بازارهای سرباز محلی و تبادلات اجناس در مرز آسیا و اروپا در شهر پنانگ باشند. در تور پنانگ می توانید از سواحل زیبا لذت ببرید، انواع میوه ها استوایی و غذاهای مالزی را میل کنید و از جاذبه های متنوع این شهر دیدن نمائید.

پنانگ

لنکاوی (langkawi)

لنکاوی لقب بهشت مالزی را به خود اختصاص داده است و در زبان مالایی به معنای"عقاب قهوه ای" می باشد. جزایر لنکاوی در محل برخورد تنگه مالاکا با آبهای دریاهای آندامان قرار دارد و از بیش از صد جزیره تشکیل شده است. از جمله مناطق دیدنی لنکاوی می توان به جزیره پولائو لنکاوی، پل هوایی لنکاوی، باغ پرندگان لنکاوی، آبشار لنکاوی، باغ برنج لامان لنکاوی، مسجد آل هانا لنکاوی و البته سوغاتی معروف آن یعنی کریستال لنکاوی اشاره کرد.

لنکاوی

جرج تاون (George Town)

جرج تاون از جمله شهرهای توریستی مالزی می باشد که در میراث جهانی یونسکو ب هثبت رسیده است. معابد چینی در کنار مساجد اسلامی، موزه های بی نظیر و مراکز خرید متنوع در کنار انواع رستوران های مالایی، چینی و اروپایی از جمله جاذبه های گردشگری شهر جرج تاون مالزی می باشد. شهر جرج تاون در واقع در ایالت پنانگ مالزی قرار دارد و از جمله مراکز مهم سیاسی، تحصیلی و اقتصادی در زمان حکمرانی پادشاه جرج سوم محسوب میشد.

جرج تاون

ایپوه (Ipoh)

یکی از شهرهای مدرن و البته مجلل در مالزی شهر ایپوه می باشد. این شهر در قرن نوزدهم به دلیل وجود معادن قلع (Kinta Valley) جز ثروتمند ترین شهرهای آسیایی بوده است به طوری که سرمایه داران بسیاری از کشورهای اروپایی و بخصوص کشور چین به شهر وارد شدند. به همین دلیل معماری بناها ترکیبی از سبک چینی، مالایی و اروپایی می باشد. در بازدید از شهر ایپوه (Ipoh) از ایستگاه مترو شهر بازدید نمائید. شهر ایپو امروزه به عنوان یک مقصد گردشگری در حال رشد فرهنگی و آشپزی در بین گردشگران شناخته شده است.

ایپوه

الور استار (Alor Star)

شهر الور استار یا کداح که در استان لنکاوی قرار دارد به عنوان یکی دیگر از مقاصد گردشگری در کالزی محسوب می شود. اگر تور مالزی را انتخاب کرده باشید کی توانید یک روز از سفر خود را به بازدید از مساجد، کلیساها، بازارهای محلی و ساحل الور استار لنکاوری اختصاص دهید.

منبع

طرح جابربن حیان

طرح جابربن حیان

همانگونه که مستحضریم ، نمیتوان از اهمیت تحقیق و پژوهش و مشارکت دانش آموزان در امور علمی در کلاس غافل شد و بر همگان روشن است که دانش آموزانی که در فعالیت های کلاسی فعال و در حال مشارکت با سایرین هستند،در آینده نیز افرادی پژوهشگر و قابل اعتماد برای جامعه خواهند بود.مشارکت دانش آموزان در امور کلاسی و مباحث آموزشی و درسی در دوره ابتدایی میتواند سنگ بنای محکمی برای علاقه مندی و رغبت آنان در این امور در مقاطع بالاتر باشد.خوشبختانه در سالهای اخیر در آموزش و پرورش کشور ما توجه بسیار زیادی به این موضوع شده است.و طرح ها و پروژه های مختلفی برای کمک به این امر اختصاص داده شده است.یکی از این طرح ها طرح جابر یا طرح جابربن حیان است.طرح جابربن حیان در مقطع ابتدایی در رابطه با ایجاد روحیه پژوهش محور در دانش آموزان به وجود آمده و سعی دارد بیشترین تاثیر را بر روی ایجاد روحیه مشارکت پذیری در دانش آموزان ایفا نماید.

مقدمه درباره طرح جابربن حیان (طرح جابر)

یکی از طرح هایی که در دوره ابتدایی وجود دارد ، طرح جابر یا طرح جابربن حیان است. در این مقاله بررسی می‌کنیم که طرح جابر چیست و چه خصوصیت هایی باید داشته باشد و همینطور چه انواعی دارد.

اگر شما به عنوان یک دانش آموز و یا معلم به دنبال افزایش و بهبود کیفیت آموزشی در آموزش ابتدایی هستید،یکی از بهترین گزینه ها شرکت و پیاده سازی طرح جابر است.طرح جابر به دانش آموزان کمک می کند که به بهترین شکل ممکن در امور آموزشی و کلاسی مشارکت کنند و با استفاده از دست سازه ها و پروژه های خود در جهت اعتلای سطح علمی خود در مدرسه بکوشند.

طرح جابر چیست؟

بر طبق بخشنامه های ارسالی از وزارت آموزش و پرورش ،دانش آموزان در طرح جابر یا طرح جابربن حیان با ید ایده های علمی و آموزشی خود را که در رابطه با موضوعات درسی و سطح علمی خود در ذهن دارند به صورت عملی پیاده سازی کنند. و بعد از اجرای پروژه بتوانند در رابطه با آن گزارش دهند و از پروژه خود دفاع کنند.

منبع : طرح جابر معلم بلاگ